Adó egy százaléka?????
+telefonszám
e-mail cím
Kövess minket :
Az ápolási díjat az ápolást végző személy lakóhelye szerinti illetékes járási hivatal állapítja meg.
A tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermeküket otthon ápolók részére folyósított ellátás. A kérelem-nyomtatvány megtalálható a kormányhivatalok honlapján. A nyomtatványon az igazolást 6 év alatti gyermek esetében az őt gondozó szakorvostól kell kérni, 6 év felett a gyermek háziorvostól.
A GYOD iránti kérelmet a kérelmező lakcíme szerint illetékes kerületi (járási) hivatalnál, a kérelmező lakcíme szerint illetékes települési önkormányzat polgármesteri hivatalánál vagy közös önkormányzati hivatalánál, valamint a kormányablaknál lehet benyújtani.
A közgyógyellátás szociális juttatás, amely a gyógyszerek, gyógyászati segédeszközök és az orvosi rehabilitáció céljából tb támogatással igénybe vehető gyógyászati ellátások beteg által fizetendő térítési díjához nyújt hozzájárulást. A közgyógyellátást a járási hivatalnál lehet kérelmezni, ahol hatósági eljárás során megvizsgálják a jogosultsági feltételeket és megállapítják a gyógyszerkeretet. Az eljárás során figyelembe vett rendszeres gyógyító ellátásokat a közgyógyellátást igénylő kérelmére – kérelem benyújtása előtt – a háziorvos igazolja. A közgyógyellátásra való jogosultság igazolására a közgyógyellátási igazolvány szolgál. A közgyógyellátási igazolvány egy plasztik kártya formátumú hatósági igazolvány, amelyet az ellátást rendelőorvosnak be kell mutatni.
Emelt Összegű Családi Pótlékra jogosultak vehetik igénybe. Parkolási igazolványra jogosult többek között az a személy, „aki a magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségekről és fogyatékosságokról szóló 5/2003. (II.19.) ESzCsM rendelet 1. számú melléklete szerint vaknak vagy gyengénlátónak (K.1.), mozgásszervi fogyatékosnak (L), értelmi fogyatékosnak (M) vagy autistának (N.1.) minősül”. Illetékes (járási) Kormányhivatalnál, Kormányablaknál igényelhető.
Súlyos mozgáskorlátozott, illetve egyéb fogyatékossággal élő személy érdekében használható személygépkocsi szerzésére irányuló, a vételár megtérítéséhez nyújtott hozzájárulás. A támogatás iránti igényt a lakhely szerinti fővárosi és megyei Kormányhivatal Járási Hivatal Hatósági Főosztály Hatósági Osztályán kell benyújtani, melyre évente kétszer van lehetőség. (módosított 102/2011. (VI.29.) Kormányrendelet 4§; www.lehetosegauto.hu)
Amennyiben a gyermek szobatisztasága még nem alakult ki, az őt gondozó gyermekpszichiáter írásos javaslata alapján a házi gyermekorvos írhatja fel. (14/2007. (II.14.) EüM rendelet)
A helyi tömegközlekedési járatokat a gyermek és egy fő kísérő ingyenesen veheti igénybe. A helyközi járatokra (vasút, távolsági autóbusz) 90%-os kedvezménnyel váltható jegy. Igénybevételéhez az Emelt Összegű Családi Pótlékra vonatkozó hatósági igazolás szükséges, melyet a területileg illetékes Kormányhivatal ad ki.
Annak a gyermeknek jár, akinek a lakóhelye más helységben van, mint a speciális ellátást biztosító oktatási intézmény, melyet az illetékes Pedagógiai Szakszolgálat jelölt ki. A sajátos nevelési igényű gyermekek és kísérőjük a korai fejlesztést és gondozást, a fejlesztő felkészítést nyújtó intézmények, valamint gyógypedagógiai intézménybe történő utazásukhoz az utazási költségtérítés megállapítására az „Utazási utalvány sajátos nevelési igényű gyermek és kísérője részére” (S.U.T.K.- 10.) elnevezésű nyomtatvány alapján kerülhet sor. Az utalvány kiállítására az illetékes Szakértői Bizottság vezetője jogosult. Annak eldöntésére, hogy a gyermek tömegközlekedési eszközön utaztatható-e, orvosi nyilatkozat benyújtása szükséges. Utazási igazolványt Intézményünk állít ki, annak leigazolása a gyermeket ellátó intézmény hatásköre.
Az egyéb fogyatékossággal élő adóalany évi 13.000 Ft kedvezményt kaphat egy darab, 100 kW teljesítményt meg nem haladó személygépkocsira (módosított 1991. évi LXXXII tv. 5§/f.)